Květen 2015

Japonština online - 3 anglické weby

24. května 2015 v 11:30 | Maeda Rin |  Japonština
Ahoj!
V dnešním článku bych vám ráda představila, pro některé již možná známé, weby určené pro studium japonštiny. Pevně doufám, že aspoň jednomu člověku pomůžu zvětšit obzory.
Nezapomeňte se podělit o své zkušenosti a připomínky v komentářích. Díky! =)

1. Japanese Online


Jako první bych určitě zmínila pěkně graficky upravený portál, jež je rozdělený do čtyř učebních oddílů: základy, větné členy, větné struktury a tradice. Vše je poměrně přehledně zpracováno a osobně si myslím, že si z těchto stránek po pozorném přečtení určitě něco odnesete. Stránky obsahují i kolonku novinky, která však už od Vánoc minulého roku nebyla aktualizována. Kámenem úrazu však pro některé může být angličtina, ve které jsou všechny weby, které vám dnes představím.

Japonské bizarnosti, díl první

21. května 2015 v 19:46 | Maeda Rin |  Japonsko

Japonci jsou známí svou náklonností k opravdu zvláštním, a pro mnohé Evropany naprosto nepochopitelným, věcem. V prvním díle tohoto "seriálu" (netuším, jak jinak to nazvat) vám představím 3 bizarnosti, které by jste, nedotčeni japonskou kulturou, určitě nečekali.

Od 1. března pobočka KFC v Ebidu spustila velmi zvláštní kampaň. Zákazníci, kteří obsluze ukáží jejich smartphone, tablet či podobné zařízení s popraskaným displejem, získají ledový nápoj Krushers smoothie, jež se v chladném období prodává velmi špatně, zdarma. Avšak ti, jejichž telefon není nijak poškozen, to mohou jednoduše napravit - obsluha jim ráda zapůjčí kladívko.

photo from krushers.kfc.co.jp

2. Inemuri
U nás v Česku je nepředstavitelné v práci či ve škole usnout (ne, že bychom se s tím nemohli setkat :D), avšak v Japonsku je to ve větších podnicích téměř samozřejmostí! Vysoce postavení zaměstnanci tak svému šéfovi krátkým spánkem dokazují, jak je jejich práce zatěžuje a že mnoha důležitým projektům věnují všechen svůj čas. A tak někteří Japonci spánek i předvádějí... Co takhle to vyzkoušet v hodině matematiky?


3. Srkání
Je další nepředstavitelná věc nejen pro nás, ale, myslím si, že i pro většinu obyvate Evropy. Určitě si každý dokáže představit obvyklý scénář, kdy maminka děti napomíná, ať nesrkají. To by ale nebylo Japonsko, aby srkání něco nevyjadřovalo. Čím víc a hlasitěji srkáte, například když jíte nudle soba, tím více vyjadřujete fakt, že vám jídlo chutná a udělíte tak kuchaři pochvalu.

Tak co, jaký je váš názor? Nezapomeňte se vyjádřit v komentářích. =)
using pics from tumblr