Japonské bizarnosti, díl první

21. května 2015 v 19:46 | Maeda Rin |  Japonsko

Japonci jsou známí svou náklonností k opravdu zvláštním, a pro mnohé Evropany naprosto nepochopitelným, věcem. V prvním díle tohoto "seriálu" (netuším, jak jinak to nazvat) vám představím 3 bizarnosti, které by jste, nedotčeni japonskou kulturou, určitě nečekali.

Od 1. března pobočka KFC v Ebidu spustila velmi zvláštní kampaň. Zákazníci, kteří obsluze ukáží jejich smartphone, tablet či podobné zařízení s popraskaným displejem, získají ledový nápoj Krushers smoothie, jež se v chladném období prodává velmi špatně, zdarma. Avšak ti, jejichž telefon není nijak poškozen, to mohou jednoduše napravit - obsluha jim ráda zapůjčí kladívko.

photo from krushers.kfc.co.jp

2. Inemuri
U nás v Česku je nepředstavitelné v práci či ve škole usnout (ne, že bychom se s tím nemohli setkat :D), avšak v Japonsku je to ve větších podnicích téměř samozřejmostí! Vysoce postavení zaměstnanci tak svému šéfovi krátkým spánkem dokazují, jak je jejich práce zatěžuje a že mnoha důležitým projektům věnují všechen svůj čas. A tak někteří Japonci spánek i předvádějí... Co takhle to vyzkoušet v hodině matematiky?


3. Srkání
Je další nepředstavitelná věc nejen pro nás, ale, myslím si, že i pro většinu obyvate Evropy. Určitě si každý dokáže představit obvyklý scénář, kdy maminka děti napomíná, ať nesrkají. To by ale nebylo Japonsko, aby srkání něco nevyjadřovalo. Čím víc a hlasitěji srkáte, například když jíte nudle soba, tím více vyjadřujete fakt, že vám jídlo chutná a udělíte tak kuchaři pochvalu.

Tak co, jaký je váš názor? Nezapomeňte se vyjádřit v komentářích. =)
 


Anketa

Líbí se Vám desing tohoto blogu?

Ano
Ne

Komentáře

1 Cathrine Cathrine | Web | 21. května 2015 v 20:59 | Reagovat

haha svůj mobil bych teda nikdy fakt nerozbila :D a to srkání by mi vyhovovalo aspoň bych si nepřipadala blbě :D :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
using pics from tumblr